اخبار و مقالات

صندلی انتظار چه ویژگی هایی دارد و در هنگام خرید به چه مواردی باید توجه شود؟

امتیاز دهی
/5

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

صندلی انتظار در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود از جمله آن‌ها دفاتر اداری، بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکی است.

در بسیاری از مواقع که زمان انتظار شما زیاد است بستگان و حتی شاید خود بیمار به یک مبلمان راحت احتیاج دارند که انتظار کشیدن تا لحظه مورد نظر راحت‌تر سپری شود. در هنگام خرید صندلی انتظار و مبلمان انتظار باید یک سری ویژگی‌ها را

در نظر بگیرید که در این مقاله به یک سری از این ویژگی‌ها پرداخته‌ایم :

ارگونومیک بودن صندلی انتظار

یکی از ویژگی‌هایی که در هنگام خرید صندلی انتظار و مبلمان اداری باید به آن توجه شود ارگونومیک بودن آن است. ممکن است افرادی که در مطب یا بیمارستان‌ها نشسته‌اند زمان انتظارشان طولانی شود، بنابرین افرادی ب که بر روی این صندلی‌ها نشسته اند باید احساس راحتی کنند.

به همین دلیل لازم است که نیمکت‌ها و صندلی‌های انتظار و مطب‌ها یا بیمارستان‌ها قرار دارند ارگونومیک و به اندازه کافی راحت باشند.

موارد مورد استفاده در صندلی انتظار

یکی دیگر از موارد مهم این است که از موادی ساخته شود که امکان نگه‌داری آسان آن‌ها را فراهم کند. دوام و کیفیت مواد بسیار مهم است، زیرا تعداد زیادی از افراد از این صندلی‌ها استفاده میکنند لازم است که بادوام و محکم باشند.

بهترین مواد برای صندلی انتظار آلومینیوم و مواد ضد زنگ است.

اما از لحاظ جنس روکش صندلی بهترین آن‌ها روکش پلی پروپیلن و یا پارچه‌هایی هستند که با نام ضد باکتری در بازار شناخته می‌شوند.

سازگاری با فضا

اتاق‌های انتظار معمولا فضاهای کوچکی هستند پس باید صندلی‌ها به گونه ای باشند که نیازهای همراهان و بیماران را پوشش دهند. صندلی‌هایی که باید در یک اتاق کوچک یا راهرو باشد باید به فضایی که در آن قرار دارند هویت ببخشند و قادر به سازگاری با فضا باشند.

بنابرین در صورت بزرگ بودن فضا به مبلمانی نیاز خواهیم داشت که به فضا گرما و جان ببخشد و باعث دلگیری محیط نشود.

 

طراحی در هنگام خرید و انتخاب صندلی

چیدمان و طراحی آن‌ها از موارد اساسی است که بلاتر هم گفتیم که یک صندلی خوب باید ارگونومیک باشد، نگهداری از آن آسان باشد و قابلیت انطباق با فضا را داشته باشد، اما باید یادمان باشد که هر چقدر هم دارای این ویژگی‌ها باشد اگر صندلی زیبایی کافی نداشته باشد بی فایده است.

استحکام

داشتن پایه‌های دارای استحکاک برای جلوگیری از سرخوردن و مقاومت جهت تحمل وزن زیاد از جمله ویژگی‌های مهم است که هنگام خرید باید به آن توجه کنیم.

گارانتی

گارانتی و خدمات پس از فروش نیز یکی از مواردی است که نباید آن را ندیده گرفت تا در زمان نیاز بتوان قطعات و موارد مورد نیاز را از شرکت تولید کننده دریافت کرد.

جمع بندی
در این مقاله سعی کردیم ویژگی‌هایی که در هنگام خرید باید  به آن توجه کنید برای شما بنویسم تا خرید خوبی داشته باشید. در ادامه مطالب تکمیلی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
×
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم